Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
UPOZORNĚNÍ! Poškrábané brýle už nikdy nevyčistíte!

UPOZORNĚNÍ! Poškrábané brýle už nikdy nevyčistíte!

13.10.2014

1337332722147z1V.jpgDioptrické čočky nejsou levnou záležitostí a aby nám sloužily co nejdéle, stačí dodržovat několik zásad. Zašpiněné brýle vám totiž snižují nejen pohodlí a komfort, ale mohou přinášet i únavu a jiné problémy.

Frekvence čištění závisí nejen na používání brýlí, ale také na tom, v jakém prostředí je používáte.

Výrobci stále zdokonalují povrchové úpravy čoček tak, aby odolávaly znečištění, a aby při vlastním čištění byly čočky odolnější vůči poškrábání.

O jaké úpravy jde?

Tvrzení

Tvrzení neboli zpevňování brýlových čoček se provádí z toho důvodu, aby měly brýlové čočky vyšší odolnost vůči nárazu a zároveň se ještě zvyšuje odolnost proti poškrábání.

Antireflex

antireflex_OptikDoDomu_na prechodu.jpgDalší úpravou je tzv. antireflex. Existují polopravdy a fámy, že se čočky s antireflexní vrstvou rychleji špiní. Je to pouze optický klam, protože díky antireflexní vrstvě propouští čočky více světla.

Hydrofobní vrstva

Vyhlazuje mikroskopické póry na povrchu čočky. Čočky, které jsou opatřeny touto vrstvou, lépe čistí, protože prach a nečistoty snadněji sklouznou a tudíš se na čočkách nedrží a také se rychleji odmlžují.


I ty nejdražší čočky potřebují svoji hygienu
.

1-590x100.jpg

Brýle nikdy nečistěte na sucho. Ponořte brýle do vody a vyčistěte mikro hadříkem.

Ještě efektivnější způsob je kápnout do vody pár kapek citrónu a poté brýle vyčistit. Zbavíte tak brýle mastnoty.

Pozor! Určitě nepoužívejte na čištění brýlí horkou vodu či chemikálie - tím můžete čočky trvale poškodit!

Nedoporučujeme ani používání částí oděvů nebo kapesníků. Tyto textilie obsahují částečky, které vaše čočky s definitivní platností poškrábou. Zadřou se pod povrchovou vrstvu a nelze je již odstranit.

{control EBform facts}

Jednou za čas si nechte brýle vyčistit ultrazvukem. Nejednou se stane, že přijde zákazník do optiky se slovy „Já už na ty brýle vůbec nevidím, asi budou slabé!". Dáme je na pár minut do ultrazvuku a zákazník najednou zase vidí.

Pokud se brýlové čočky poškrábou, nelze je nijak opravit a musíte se připravit na novou investici - výměnu starých čoček za nové. Proto je správné nošení a čištění brýlí tak důležité.

{control cta horizontal}

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web