Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Brýle online - srovnání konkurence

Brýle online - srovnání konkurence

13.10.2014

...zadali jsme do vyhledávače brýle online za Vás 

Brýle rovnou v čekárně

U některých očních optiků najdete možná hned v čekárně prodejnu brýlí nebo tzv. optiscont. Je to lákavé, protože je to hned u ruky. Ale když potřebujete brýle, měli byste o nich vědět přece jenom trochu víc. A zkušenosti napovídají, že právě v prodejnách přímo u očních optiků jsou někdy velmi vysoké ceny a neveliký výběr. Říkáte si, že se stavíte v nějaké oční optice, vždyť jich přece je tolik... Již tušíte, že kvalitní dioptrické brýle stojí poměrně dost peněz. Stejně ale chcete vědět víc, a tak navštívíte nějakou oční optiku. Ochotní prodavači se Vám snaží vyjít vstříc a nabízí pro Vás jistě to nejlepší. Jenže pokud jsou to Vaše první brýle, asi jste na vážkách a raději byste si to ještě rozmysleli a odcházíte. Máte jakousi představu o cenách brýlí v očních optikách.

Chcete o brýlích vědět víc

To je pochopitelné a především rozumné. Pokud vládnete počítačem a na internetu se bez problémů orientujete, pak je velmi pravděpodobné, že se podíváte na nabídku. Do Vašeho oblíbeného vyhledávače zadáte jednoduše třeba brýle nebo dioptrické brýle nebo brýle online. Nabídka vskutku obrovská. Ale jak se v ní vyznat? Ať zadáte jakékoliv z výše popsaných slovních spojení, kromě několika odkazů na brýle ve Wikipedii, Vám Váš vyhledávač nabídne hned několik online obchodů.

{control cta horizontal}

Nakupovat brýle online je pohodlné a cenově výhodné, nakupovat brýle online je „in“

Jak se ale vyznat v online očních optikách?

Takhle si otázku ale nepokládejte. Na prvním místě je Vaše přání, Vaše představa a v neposlední řadě Vaše finanční možnosti.

Které firmy prodávají brýle online a patří mezi největší na českém internetu?

Ruku na srdce, většinou jsme schopni vydržet surfování po internetu podle vyhledávaného slova jednu až dvě stránky. Na prvních stránkách se nám tedy hned v popředí zobrazí:

www.vyhodne-bryle.cz

www.bryle-online.cz

www.opti24.cz

www.optikdodomu.cz 

www.123bryle.cz

www.bryle-domu.cz

 1-590x100.jpg

Zde je popis jednotlivých firem na základě vlastní zkušenosti:

www.vyhodne-bryle.cz

Lákavý název, zavedená firma, provozovatel e-shopu s brýlemi je ONIO, s. r. o. Provozuje další e-shopy, např. pneumatiky, nářadí atd. Odpovědnou osobou je Mgr. Tomáš Beroun, kontakt bez adresy, pouze telefon a e-mail. Nabízí velké množství modelů velmi často s podobným nebo totožným – a vždy jen velmi stručným – popisem. Nemůžete rychle najít cenu brýlových skel. Čočky zabrušovány v optice ALTA Praha, již za základní tvrzení zaplatíte 390 Kč. Cena za dopravu je jasně daná (balík do ruky – 95 Kč, osobní odběr pouze v Ostopovicích (Brno) 30 Kč). Pokud se chcete něco dozvědět o tom, jak brýle vybrat, tak máte možnost, ale připravte se na poměrně dlouhé, ale jistě užitečné čtení, bohužel někdy více obecné. Můžete si dokonce vyzkoušet brýle v tzv. virtuálním zrcadle, brýle Vám firma dodá velmi rychle, ale bohužel Vám Váš poukaz není k ničemu, protože zatím firma slevu na poukaz nenabízí. Můžete si zakoupit i pouzdro nebo jiné příslušenství, ceny brýlí jsou poměrně nízké, jinou možnost než věřit virtuálnímu zrcadlu nemáte, firma nemá kamenné prodejny. Platba je možná dobírkou, převodem na účet, hotově (zde je prosba, abyste měli přesný obnos), dále PayU, Visa,Visa Electron, Maestro a Mastercard. Tento online obchod je „obchod ověřený zákazníky“ s 93%spokojeností, ale pouze se 35 recenzemi. Obchod má i Facebook od roku 2010 se 104 „like“, zprávy na facebooku jsou pouze ze strany provozovatele, neobjevují se názory lidí, často se opakují stejné obrázky. Odborné poradenství – email, telefon, reklamace, vrácení – napište jim, ozvou se, do 30 dnů. Pokud je chyba na straně firmy, vrátí Vám peníze pouze za obruby, nikoliv plnou cenu za brýlová skla. Zákonná záruka na brýlové obruby a příslušenství je standardní 24 měsíců, brýlové čočky mají záruční dobu 6 měsíců, mezi důvody „proč nakupovat u nás“ zaujme dodací lhůta 3 dnů.

www.bryle-online.cz

Brýle známých světových značek(Adidas, Davidoff, Dolce Gabana atd.). Hned na úvodní stránce je jasné, že pokud chcete (podle jejich vyjádření) opravdu originální značkové brýle, zde máte velmi slušný výběr. Jednoduchá orientace i filtr hledání (ale chybí např. hledání podle typu brýlí), brýle vidíte na fotkách pouze z jednoho pohledu, fotku nelze zvětšit ani si vyzkoušet brýle ve virtuálním zrcadle. Celkově vyšší ceny, ale nižší než v kamenných prodejnách za stejnou značku, v ceně nejsou tvrzené plastové čočky(390 Kč). Minimální pomoc odborníka, chybí rady pro uživatele, ale máte možnost volat nebo psát na zákaznické oddělení. Stejně tak uveden email a telefon na odborné poradenství. Některé stránky (konkrétně o typech čoček jsou psány velmi malým písmem, což může jejich čtení ztížit. Můžete uplatnit lékařský předpis, není možnost vyzkoušet si brýle ve virtuálním zrcadle. Kamenné prodejny: Praha, Plzeň, Rokycany, Tachov. Nabízí, že Vám brýle dodají do jakékoliv své prodejny, slibují odeslání do 2. dne, pokud je mají skladem, většinou ale u jednotlivých modelů je dodací doba kolem 14 dní. Doprava a platba dobírkou (110 Kč), PPL 134 Kč (pokud platíte převodem, tak jen 69 Kč), doporučený balík (platba předem) 65Kč, nad 5 000 Kč doprava zdarma, platba je možná poukázkami SODEXO – Flexipass, Vitalpass, Acor Services – Compliments, Medica, nově poukázkami Unišek a program Benefity. Možnost platby pomocí paysec, platební karty. Sídlo firmy Bryle – online, s. r. o. je v Plzni (nikde není uvedeno žádné konkrétní jméno), další kontakt je Bryle – online, s. r. o. v Praze 1 – oční optika Trnka. Brýle dostanete včetně originálního pouzdra a čistícího hadříku. Firma má i své facebookové stránky – „like“ 372 lidí a 3 lidi se zapojují.

www.opti24.cz

Slovenské a české popisy se v článcích střídají, což sice někdy působí docela komicky (stránka Forma čoček... vyberte šošovky...), ale také to trochu mate (střídání i v záložkách). Dodací lhůty 21 dní s možností, že je doručí i dříve. Doporučují konzultaci s očním optikem – emailová adresa, praktické rady i na stránkách s užitečným obsahem. Není úplně jasné, jestli proplácí příspěvek od pojišťovny na lékařský předpis. Ceny jsou poměrně nízké. Kamenné prodejny nemají, virtuální zrcadlo ano, ale chybí jakýkoliv popis brýlí mimo technických parametrů. Fotky jsou ze všech stran – v náhledu se točí dokola. V referencích se dočtete, že některé obrázky brýlí na webu zkreslují. Vzhledem k tomu, že majitelem e-shopu je společnost Curlys Limited z Malty, fakturu dostanete také z Malty, zákaznický servis v Dunajské Stredě, kde je možné vyřídit platby, dodání a reklamace, doručení – jediná možnost GLS kurýr (149 Kč), platba převodem na účet nebo dobírkou (+29 Kč). Zákonná 30denní záruka vrácení peněz, brýle obdržíte včetně pouzdra.

2-590x100.gif

www.bryle-domu.cz

Firma s provozem internetových informačních serverů s tématikou korekčních zrakových pomůcek (další servery: www.bryle.cz (z letošního roku žádné nové informace), www.cocky.cz). Nabízejí zapůjčení až 5 modelů vybraných brýlí, které Vám dovezou, kam potřebujete, a nechají je Vám v klidu vyzkoušet, pak si pro ně firma přijede (uvádějí po 30 minutách nebo podle dohody) a v případě zájmu si je můžete objednat přes internet. Fotky brýlí pouze z jednoho pohledu, ale fotka se dá zvětšit. Bohužel zde kromě technických parametrů nenajdete žádný popis. Dodavatelé brýlových obrub Silmo (Paříž), Optical Fair (Hongkong), Mido (Milán, Itálie). Brýlové čočky jsou podle sdělení obchodu vyráběny největšími světovými výrobci. Firma vlastní tzv. optisconty – „kiosky oční optiky“ (zatím jich je 13, na stránkách naleznete mapku), které jsou umístěny zpravidla v čekárně nebo ordinaci očního lékaře a můžete si tak sami nebo s pomocí obsluhy zadat do počítače údaje a brýle jednoduše objednat. Doživotní záruka přesahující rozsah zákonné záruky se vztahuje na jakékoliv nahodilé mechanické nebo jiné poškození, nevztahuje se na běžné opotřebení používáním a poškrábání skel. Uplatnění lékařského poukazu nelze, pouze v optiscontu v Praze, ale získáte zdarma (jako kompenzaci slevy) pouzdro na brýle. Od roku 2009 pobočka na Slovensku, sídlo provozovatele Venturia, s. r. o. v Praze 6, další kontakt uveden Optiscont s.r.o/Venturia s.r. o. v Praze 10. Obchod má od roku 2009 facebookové stránky – 2 469 „like“ a poměrně aktuální a časté příspěvky i od zákazníků. Vlastní blog Bryle-domu.cz (kde je jediným autorem Pavel Tichý). Dodací lhůta 10 dní, doprava: Česká pošta 99 Kč, kurýr 109 Kč, předem na účet 69 Kč a kurýr DPD 79 Kč, nad 2 000 Kč doprava zdarma. Obchod ověřený zákazníky se 100% spokojeností, 1 085 recenzí. Zákonná záruka 24 měsíců na výrobní vady a „bonus“ doživotní záruka na poškození, zničení vlastní vinou (nevztahuje se na poškrábání a běžné opotřebení). Tvrzené čočky v ceně, zajímavé ceny.

www.optikDoDomu.cz 

Rychle se rozvíjející rodinná firma – rodinná oční optika. Ceny velmi nízké, velký výběr brýlí limitované kolekce, jasný původ brýlí. Virtuální zrcadlo, fotky brýlí se srozumitelným popisem a technickými parametry, pohledy z více stran. Možnost uplatnění lékařského poukazu. Tvrzené čočky v ceně, v ceně také pouzdro a čistící hadřík. Dodání do 5 dnů. Srozumitelné a snadno vyhledané informace a rady, jaké brýle se hodí, kompletní poradenství na stránkách. Kamenné prodejny: Rakovník, Turnov, Náchod, Kladno, Blansko (adresy, otevírací doba, kontakty). Jako jediná firma v ČR nabízí zdarma a nezávazně službu optického poradce, kdy k Vám domů doveze celou kolekci brýlí k vyzkoušení a zodpoví jakékoliv dotazy, v případě zájmu je můžete hned objednat. Nízké ceny a zajímavé slevy (brýle 1+1). Uživatelsky příjemné stránky. Kontakt – Petr Seidl (vidíte i na fotografii „s kým jednáte“), titul Živnostník roku 2012 pro střední Čechy. OptikDoDomu, Skřivaň, Pavlíkov. Sídlo provozovny a korespondenční adresa: Rakovník. Videozáznam z televize. Každé 2–3 měsíce nové limitované kolekce, skuteční specialisté na brýle, navíc další partnerské stránky a blogy:

www.MilujemeBryle.cz 

www.BryleNaCteni.cz 

www.BryleNaDalku.cz 

www.Jak-Vybrat-Bryle.cz 

www.BryleDoDomu.cz 

www.BryleNaSport.cz 

www.VydelekNaMaterske.cz 

OptikDoDomu tvoří spolu s ověřeným výrobcem vlastní kolekce značkových brýlí (Icona, Jovita). Garance doživotní záruky na obruby, která se vztahuje i na poškození vlastní vinou (ne na poškrábání a běžné opotřebení). Doprava a platba: osobní odběr zdarma (možno v jakékoliv z kamenných prodejen), dobírka 130 Kč, převodem 99 Kč, Benefity.cz 99 Kč. Lze uplatnit různé šeky, poukázky a benefitní programy: ISIC, ITIC, IYTC (30% sleva z nákupu), SODEXO Flexi Pass, TICKET, ŠEKY, Benefit, Benefit plus, Cafeteria systems. Facebookové stránky s 3 874 „like“, na stránkách „to žije“, reference zákazníků, novinky v e-shopu. Všechny brýle mají certifikát CE. Online obchod ověřený zákazníky – vesměs pozitivní recenze.

www.123bryle.cz

Zajímavé ceny a velký výběr. Filtr „známé firmy“ jako Puma, Lacoste, Joop atd. Chybí virtuální zrcadlo. Velmi krátké (obecné) popisy, fotky ze 2 pohledů. Tvrzené plastové čočky v ceně, přehled dodávaných čoček i s cenami. Pro některé uživatele hůř čitelné (černá písmena na šedivém podkladě). Není možné uplatnit lékařský poukaz, ale nabízí Vám zdarma pouzdro na brýle. Odkaz na některé rady jsou v méně příjemném uživatelském pdf. Zajímavý věrnostní program. Nemají kamenné prodejny. Přehledné rady jak brýle nakupovat (třeba podle typu obličeje). Dodací lhůty do 3 pracovních dnů. Věrnostní program: sleva 10% na další nákup (uplatnění nejdříve po 30 dnech). Obchod ověřený zákazníky – 50 recenzí. Zákonná záruka 24 měsíců se nevztahuje na mechanické poškození. Do 30 dnů možné vyměnit za jiné. Ceny za přepravu: PPL (převodem 59 Kč, dobírkou/hotově 89 Kč), Česká pošta (převodem 59 Kč, dobírkou/hotově 89 Kč – není možné platit při převzetí kartou), osobní odběr (převodem 29 Kč, dobírkou/hotově 29 Kč, platba kartou ano), nad 1 500 Kč doprava zdarma. E-shop má své facebookové stránky od roku 2011 se 112 „like“ a přispěvovatelem je pouze firma. Kontakt (v záložce o nás): žádné jméno, žádná fotografie, nic bližšího o firmě, jen se dočtete, že se jedná o mladou společnost, kontakt nenajdete v hlavní liště: Sídlo firmy a korespondenční adresa: B2Z Group, s. r. o. v Brně (informace, abyste využili pouze telefonického kontaktu nebo e-mailu). Co je zajímavé a možná Vám unikne, že úplně dole na stránkách tohoto e-shopu zjistíte, že tato firma je mimochodem také třeba distributorem kuchyňských dvířek polské firmy Wiech...

Závěr

Máte před sebou srovnání 6 největších online optik s těmi základními informacemi, které běžného zákazníka zajímají. Máte před sebou rozcestník a na Vás je, kudy se dáte.

Příklad:

Potřebujete pánské dioptrické brýle. Rádi byste poloobruby, nejlépe černé. Vzhledem k tomu, že je chcete používat i v autě, tak požadujete antireflexní vrstvu. Bylo by prima, kdyby měly flexi stranice (díky kterým se brýle přizpůsobí zcela tvaru Vaší hlavy a nebudou Vás tlačit). Na brýle sice moc nespěcháte, ale jste ochotni počkat jen pár dní a zatím jste nikdy online brýle nenakupovali.

Zde je výsledek našeho hledání.

www.opti24.cz

Filtr: poloobruba, pánské, barva černá, kov. Vybráno: brýle Gosford za 1 390 Kč – černá. V popisu není uvedeno, jestli mají flexi stranici, ale podle fotky vypadají, že ano. Mají ztenčená skla, extra tvrzení, hydrofobní povrch, UV ochranu, úpravu proti poškrábání, antireflexní vrstvu. Získáte pouzdro a mikrofázovou utěrku. Vyzkoušeno ve virtuálním zrcadle, zadáno, dáno do košíku, přečtu si informaci, že za dopravu kurýrem (jehož jméno mi nic neříká) zaplatím 149 Kč. Celková cena 1 539 Kč. Brýle dostanu do 21 dní, možná ale také do 12 – 15 dnů.

www. 123bryle.cz

Filtr: přeskočím značku (není pro mě důležitá), zvolím ve filtru poloobruba, hranaté a hledám v černé barvě. Vybráno: ESPRIT ET 9345, ale zjišťuji, že nemají flexi stranici. Hledám dál, nalezeny dioptrické brýle A 0339. Mají flexi stranici, sice nejsou jen černé a vyzkoušet si je ve virtuálním zrcadle nemohu, ale docela se mi líbí. Vybírám čočky tvrzené s antireflexní vrstvou a hydrofobní úpravou za 800 Kč. Dáno do košíku, celková cena 1 720 Kč. Dopravu neplatím, brýle dostanu i s pouzdrem do 3 pracovních dnů.

www.vyhodne-bryle.cz

Filtr: poloobruba, hranaté, barva černá. Nabídne mi to brýle, ale bez flexi stranice, zkouším pokročilý filtr – „flex“ – a čtu omluvu, že mému filtru žádný produkt neodpovídá.

www.OptikDoDomu.cz 

Filtr: barva černá, polorám, pánské, flexi stranice, UV 400. Vybírám si Icona Taurus 53 black za 1 399 Kč. Vyzkouším si je ve virtuálním zrcadle, zvolím čočky s třívrstvým antireflexem za 699 Kč. Zadám věk a mám předpis, dozvídám se o slevě 150 Kč. Zaplatím převodem s dodáním kurýrní službou za 99 Kč. Celková cena 2 047 Kč. Brýle dostanu s pouzdrem a s mikrofázovým hadříkem do 5 dnů. Dočítám se dál o tom, že si mohu pozvat domů zdarma optického poradce a získat velmi zajímavou nabídku v akci 1+1 – druhé brýle s čočkami se sedmivrstvým antireflexem a hydrofobní úpravou Profi 1,5 zdarma – brýle + dioptrická skla se všemi úpravami. Zaplaťte jedny a druhé dostanete zdarma.

Příklad: obruba: 1 199 Kč, čočky Profi 1,5: 1 799 Kč, celkem 2 998 Kč. Vyberte si kterékoliv jiné obruby, s čočkami Profi 1,5 je dostanete zdarma. (Pokud máte lékařský předpis na dvoje brýle, můžete mít další slevu až 744 Kč.)

www. bryle-online.cz

Filtr: materiál kov, výrobce neurčuji (není pro mě důležitý), seřadit podle ceny vzestupně, druh vybírám dioptrické. Hledání je docela náročné, ale nakonec se nejvíce blíží mé představě Faconnable FJ 811 za 2 450 Kč. Žádná informace, jestli mají flexi stranice, ale podle fotky snad ano. Vyzkoušet ve virtuálním zrcadle nemohu, vybírám čočky s antireflexní vrstvou za 610 Kč. Celková cena 3 060 Kč. Brýle dostanu i s pouzdrem do 14 dní. Platbu jsem si zvolila online kreditní kartou a dodání doporučeným balíkem. Celková cena 3 125 Kč (mohu si připlatit expresní příplatek doručení PPL do 48 hodin za 89 Kč).

www.bryle-domu.cz

Filtr: vybírám poloobruby, černé, kovové, hranaté a od nejlevnějšího. Vybírám hned první dioptrické brýle Vertigo za 790 Kč. Z technického popisu zjišťuji, že mají flexi stranice. Můžu si je vyzkoušet ve virtuálním zrcadle. Vybírám tvrzené čočky s antireflexem za 700 Kč. Rozhodla jsem se platit převodem na účet a poslat obchodním balíkem (69 Kč). Celková cena 1 559K č. Brýle dostanu s pouzdrem do 10 dní.

 

Jaké je to Vaše kritérium výběru brýlí online?

Cena? Dodací doba? Serióznost a „průkaznost“ firmy? Možnost si brýle vyzkoušet online i „na vlastní oči“? Ať zvolíte jakékoliv kritérium, nejdůležitější je Vaše spokojenost. Přeji Vám tedy, abyste svého výběru z jakýchkoliv důvodů nelitovali. Rozcestník k hledání máte, kudy se dáte, už je jen na Vašem rozhodnutí.

Doufáme, že jsme Vám alespoň trochu pomohli se zorientovat, na Vás je, jaké stránky internetového obchodu si právě teď otevřete. Jistě ale ušetříte čas, protože po přečtení předchozích řádků pravděpodobně budete vědět, které otevírat ani nechcete.

Když potřebujete brýle, potřebujete je poměrně rychle, potřebujete kvalitní brýle a se zárukou, za příznivé ceny, chcete si je mít možnost vyzkoušet a lépe než si číst nekonečné články si o nich popovídat třeba s odborně vyškoleným optickým poradcem... Nebo ne? Rozhodnutí je jen na Vás. Pokud potřebujete „jen“ brýle na čtení a znáte hodnoty PD nebo je dokážete vyčíst z lékařského poukazu, pak máte velikou šanci, že Vaše brýle nakoupené online budou odpovídat Vašim potřebám. Ale např. v případě multifokálních nebo bifokálních brýlí je zhotovení brýlí jen podle parametrů velmi riskantní, zde je na místě využít buď optického poradce, jehož služby nabízí pouze OptikDoDomu.cz, nebo se raději přímo obrátit na kamenné optiky (dražší varianta). Riskujete nejen, že by Vám brýle nesedly, ale také, že by mohly naopak bez profesionálního zaměření způsobit další zdravotní problémy – bolesti hlavy atd.

Doufáme, že jsme Vám alespoň trochu pomohli se zorientovat, na Vás je, jaké stránky internetového obchodu si právě teď otevřete. Jistě ale ušetříte čas, protože po přečtení předchozích řádků pravděpodobně budete vědět, které otevírat ani nechcete.

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!