Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak probíhá zábrus brýlových čoček ?

Jak probíhá zábrus brýlových čoček ?

13.10.2014

dreamstime_m_24767704.jpgPřemýšleli jste někdy, jak se vlastně zabrušují čočky do vašich brýlí? Díky tomuto článku si můžete udělat představu, co tato práce obnáší.

 

  • Pro správnou centraci brýlových čoček a jejich korekčního účinku, je nepostradatelné tzv. PD číslo. PD číslo (pupillary distance) je vzdálenost středu zornic a uvádí se v milimetrech.

 

  • Pokud chce zákazník vyrobit čočky dle stávajících čoček, využije se tzv. fokometr, kde lze přeměřit dioptrie, případně počet cylindrů a jejich úhel.

 

  • Abychom docílili tvarově stejné čočky, vysadíme z vybrané obruby demo čočky a upevníme je do Skener.JPGskenovacího zařízení. U vázaných obrub demo čočku vyndáme pomocí silonového proužku. U celorámu je třeba k vyjmutí čočky očnici rozšroubovat.

 

  • Na skeneru se automaticky nasnímá tvar demo čočky, rozměry očnice a šířka nosníku. Elektronicky se přenesou do centrovacího zařízení. Tvar je snímám pomocí speciální jehly.

 

  • Na centrovacím zařízení se zobrazí tvar čočky, poté zadáme hodnoty PD a požadované rozměry. Také se zde zkontroluje kvalita čočky a případné vady. Poté se na čočku automaticky přenese a nalepí bod potřebný pro uchycení do brusu.

 

  • Označená čočka se uloží do čelistí a dále je již proces broušení automatický. Brus má sadu brousících kotoučů na plastové a minerální čočky, fazetový a leštící kotouč. Broušení probíhá na jednom z nejmodernějších přístrojů – Huvitz Excelon XQ.

 {control EBform factory}

  • vsazení.JPGZabroušenou čočku vsadíme u vázaných brýlí pomocí silonového proužku. U celorámových brýlí je vsazení jednodušší – čočka se usadí do očnice a zatáhne šroubkem. Při vsazování čoček může dojít k vyštípnutí čočky. Je to jeden z nejsložitějších manuálních kroků.

 

  • Nakonec jsou z brýlí odstraněny nečistoty vzniklé broušením. Brýle se čistí v ultrazvukové čističče se speciálním roztokem, poté se osuší a odchází k zákazníkovi.

    {control cta horizontal}
E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!