Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Co by jste měli vědět o multifokálních brýlích

Co by jste měli vědět o multifokálních brýlích

13.10.2014

Jistě znáte ve svém okolí někoho, kdo neustále střídá brýle - na dálku, na čtení, případně ještě na střední vzdálenost.

160_F_31722796_Trh8k2wvM6w3zAwCnAgUP3Uit60iY3xs.jpgTento problém řeší multifokální brýle, kdy různé brýle s různými dioptrickými hodnotami, lze nahradit jedněmi, které nahradí ztracenou schopnost oka zaostřit.  
Plynulý přechod dioptrií zaručuje ostré vidění na všechny vzdálenosti a to při pouhém pohybu oka. Místo neustálého přendavání brýlí stačí multifokální brýle ráno nasadit a máte problém vyřešen. 

 

 {control EBform factory}

Důležité je vědět, že multifokální brýlové čočky nelze zabrousit do každé obruby. Je potřeba vybrat vhodnou brýlovou obrubu, která musí splňovat nejen představy zákazníka, ale i technické parametry potřebné pro zábrus multifokálních čoček. Vybírejte brýlové obruby s větší očnicí, v jedné čočce musíte mít prostor pro čočky na dálku a na blízko, čím více prostoru, tím bude vaše vidění pohodlnější. Pokud zvolíte polorám, dá se spodní okraj čočky o 2-3mm prodloužit, aby vznikla pohodlná čtecí zóna. 

progresivní čočky_srovnání.JPG

Multifokální brýlové čočky by rozhodně měly být opatřeny antireflexní vrstvou. Antireflexní vrstva umožňuje ostřejší vidění při stejných světelných podmínkách a díky tomu jsou oči méně namáhány. Oceníme ji  při řízení vozidla v noci, nebo při práci s počítačem a při mnoha dalších činnostech běžného života. Výhody antireflexní vrstvy oceníme i z estetického hlediska – oči vypadjí přirozeněji díky eliminaci odlesků a nositeli je vidět do očí.

sleva590x100.gif

Vhodnou úpravou je i hydrofobní vrstva, která tvoří finální úpravu antireflexní vrstvy. Vyrovnává mikroskopické póry na povrchu čočky a díky tomu se neusazují nečistoty a čočky se lépe čistí.1321109269gtj9E8.jpg

 multifokální brýlové čočky lze přizpůsobit dle potřeb nositele např.samozabarvovací úpravou, která umožňuje pohodlné vidění v kteroukoli denní dobu. Samozabarvovací čočky mění své zabarvení v závislosti na intenzitě UV záření. Nedoporučují se však při řízení motorových vozidel, neboť čelní sklo automobilu pohlcuje UV záření a proto se čočky nedostatečně zabarvují.  Pokud máte vyšší počet dioptrií, pak je vhodné uvažovat o ztenčení multifokálních brýlových čoček, nejen kvůli nižší váze, ale i z estetického hlediska.

autobrýle4.jpgDalší možností úprav, kterou ocení zejména řidiči, jsou čočky polarizační. Polarizace odstraňuje oslepující horizontální odlesky a zlepšuje ostrost vidění. 

 

U OptikDodomu můžete zdarma a nezávazně využít službu optického poradce - přijde v čase a místě, které Vám vyhovuje, představí kolekci brýlí Icona, Jovita, poradí s výběrem čoček, jejich úprav, zodpoví Vaše otázky, zaměří PD...

{control cta horizontal}

 Výhody multifokálních čoček

  • umožňují vidění na všechny vzdálenosti (u bifokálních brýlí není umožněno ostré vidění na střední vzdálenost)

  • není viditelný přechod mezi jednotlivými vzdálenostmi (u bifokálních brýlí je vložený segment v dolní části brýlí nápadný a ruší celkový estetický dojem)

Nevýhody multifokálních brýlí 

  • nositel si musí na tyto brýle přivyknout (OptikDoDomu garantuje 1 měsíc na zkoušení, pokud brýle nebudou vyhovovat, zhotovíme vám dvoje brýle - na čtení a na dálku a nepřijdete tak o svoje peníze)

  • pořizovací cena (která ovšem ve finále odpovídá např. 3 různým brýlím, které by jsme si museli pořídit)

 {control EBform facts}

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!