Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak vybrat dětské brýle ?

Jak vybrat dětské brýle ?

13.10.2014

1292656804OZhw8k.jpgAby dětské brýle správně korigovaly zrak a oční vady je důležité, aby správně anatomicky seděly na obličeji. Vhodnějším výběrem je kovový rám s nastavitelnými sedýlky na nosníku. Plastové obruby se používají méně, protože jdou hůře přizpůsobit a bývají méně pohodlné. Jsou ovšem vhodné při vyšších dioptriích. Stranice by měly být dostatečně dlouhé a dobře sedět za ušima. Při výběru čoček můžeme volit ze skleněných či plastových. U dětí ale jednoznačně doporučujeme brýlové čočky plastové, protože je velmi obtížné je rozbít. V případě čoček skleněných může při rozbití dojít k úrazu oka, protože sklo se tříští. Pro školáka nebo dítě, které pracuje na počítači se doporučuje čočka s antireflexní vrstvou. Ta zvyšuje průchodnost světla, eliminuje odlesky a oko je tak méně namáháno. Samozřejmě při vyšších dioptriích mlžeme zvolit čočky ztenčené, které jsou lehčí a estetičtější.

{control EBform facts}

 

1336506561x7fXmv.jpgI výběr dětských slunečních brýlí je důležitý. Nezralá oční čočka u dětí je transparentnější a může tak snadněji propouštět UV záření, které by mohlo poškodit sítnici. Největší škody mohou vznikat do 10 let věku, i když se mohou projevit až později. Také děti často tráví venku mnohem více času než dospělý člověk, proto jsou kvalitní sluneční brýle s UV ochranou nezbytností. Musíme dát pozor na to, aby brýle dokonale seděly na obličeji, aby nepadaly ani netlačily. Brýle by měly kopírovat tvar hlavy, aby oko bylo dokonale chráněno ze všech úhlů a neprosvítalo tak slunce. Také by hmotnost brýlí měla být co nejnižší. A od kolika let věku dítěti sluneční brýle nasadit ? Čím dříve, tím lépe.

U OptikDoDomu můžete zdarma a nezávazně využít službu optických poradců.

{control cta horizontal}

 

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web