Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
JAK JEDNODUŠE VYBRAT vhodné zatmavení slunečních brýlových čoček?

JAK JEDNODUŠE VYBRAT vhodné zatmavení slunečních brýlových čoček?

13.10.2014

Každá sluneční čočka má svoji kategorii slunečního filtru. Čím vyšší číslo, tím jsou sluneční brýle tmavší a více chrání před ostrým slunečním svitem. Kategorie slunečního filtru jsou rozděleny na hodnoty 0, 1, 2, 3, 4. Tuto důležitou informaci by měly mít každé sluneční brýle napsány na stranici nebo nalepeny na čočkách, jedná se o zákonnou povinnost. Kategorie je označena zkratkou: „Cat" (Category).

1-590x100.jpg

Pro jaké aktivity je hodí jednotlivé kategorie slunečního filtru?

Kategorie slunečního filtru 0

kategorie0.jpgTo jsou transparentní čočky, které se používají pro jízdu na kole, lyžování či běhu, také když je zataženo nebo je mlha. Obecně řečeno - čočky slouží jako ochrana proti větru či mrazu.


Kategorie slunečního filtru 1

kategorie 2j.jpgSem patří rozjasňující sluneční čočky, které se - stejně jako u kategorie slunečního filtru 0 - používají při lyžování, jízdě na kole nebo při běhu. Čočky mají nejčastěji žlutou nebo oranžovou barvu a používají se při těchto sportovních aktivitách v okamžiku, kdy je zamračeno nebo se stmívá.


Kategorie slunečního filtru 2

kategorie3.jpgJe běžná světle hnědá sluneční čočka, která se používá při nižší sluneční intenzitě. Brýle s těmito čočkami využijete především při jarních nebo podzimních slunečných dnech.


Kategorie slunečního filtru 3

Picture 51.pngNejběžněji používané čočky. Jejich předností je dostatečné krytí před ostrým slunečním svitem. Při nižší viditelnosti ovšem omezují viditelnost. Pokud chcete používat pouze jedny univerzální brýle pro každou příležitost, doporučujeme tyto brýle Diamond.

{control cta horizontal}


Kategorie slunečního filtru 4

kategorie4.pngTo jsou speciální sluneční brýle, které se nesmí používat při řízení automobilu. Jsou dostupné pouze ve specializovaných obchodech a používají se při alpinismu, nebo při putování na poušti.

 

Výběr slunečních brýlí se správnou kategorií slunečního filtru je důležité nejen pro pohodlné nošení, ale také pro vaši bezpečnost.

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!