Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Vzorování kolekce brýlí je přípravou pro finální výrobu – další pokračování seriálu

Vzorování kolekce brýlí je přípravou pro finální výrobu – další pokračování seriálu

13.10.2014


technický výkres_brýle.jpgDalším krokem při tvorbě kolekce je vzorování.

Nejdříve designér vybere tvary brýlí a nadefinuje jejich budoucí vzhled.

K výběru vzorků se používají tzv. vzorkové sady hotových brýlí nebo prototypů, které jsou vyráběny ručně nebo v 3D speciální modelovací frézce, která přenáší tvar brýle (viz obrázek) vytvořený designérem v počítači a vytváří nanášením vrstev plastu jeho kopii v trojrozměrném měřítku 1:1, tak aby byl velikostně stejný jako při finální výrobě.

Do každého modelu brýlí má možnost tvůrce zapracovat požadovanou změnu tvaru či velikost očnice. Jedná se o šířku očnice, nosníku a délku stranice. V některých případech se vybírá i tvar nosníku nebo koncovek na stranicích. Základní tvar brýlí původního modelu zůstává ovšem zachován. Poté se vybírá materiál, který lze na model použít.

1-590x100.jpg

V současné době se u slunečních brýlí používají především plastové materiály, kde při vzorování dochází k výběru mezi polykarbonátem, acetátem nebo plastem s tvarovou pamětí (TR90). Každý materiál má své specifické vlastnosti. TR 90 je pružný materiál, vhodný pro sportovní brýle. Acetát je pevný a stabilní, používá se pro fabion dámské brýle. Dalším krokem je výběr barvy. Barva se vybírá dle vzorníku výrobce nebo dle Pantone standardizovaného vzorníku barev.

stranice.jpgPři vzorování kolekce brýlí se vybírá barva rámu, stranic jejich vnitřní a vnější stranice, ale i dalších detailů. Při určení barvy se také vybírá, zda zvolíme barvu lesklou nebo matnou. V případě, že se vzorují sluneční brýle, je třeba určit, jakou čočku bude mít každý model. Jedná se o barvu (čirá, žlutá, hnědá, kouřová atd.) materiál (polykarbonát, acetát atd.) a funkci (polarizace či fotochromatizace atd.)

U optických obrouček se vyrábí tzv. demo čočky, které jsou vyrobeny z polykarbonátu a nemají žádné dioptrie. Dalším krokem je určení potisků log (viz obrázek) a informací na vnitřku stranice, které popisují velikost různých částí brýlí, název kolekce, u slunečních brýlí kategorii slunečního filtru apod. Součástí vzorování může být i tvorba visaček a některých dalších marketingových materiálů.

GRAVITATION.jpg

Po těchto krocích dochází k vlastnímu vzorování čili ruční kusové výrobě jednotlivých kusů ve vzorkovnách. Poté se vzorky testují, kontroluje se finální vzhled a testuje se, jak se brýle líbí lidem a jak jim sedí. Ty nejúspěšnější vzorky jsou vybrány a zařazeny do nové kolekce. Ještě předtím však dochází k zadání finální masové výroby, ale o tom si řekneme v následujícím článku.

{control cta horizontal}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!