Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Měření dioptrií mobilem?

Měření dioptrií mobilem?

13.10.2014


meření mobilem.jpgDioptrické vady
dnes zjišťuje oční lékař, případně optometrista. K běžnému měření dioptrických vad jsou používané dvě metody.
Jednak "zkušební obruba", do které jsou vkládány čočky s různou dioptrickou hodnotou.
Sofistikovanější a také dražší možností je měření pomocí štěrbinové lampy a nebo auto-kerato-refraktometru. Nebudeme zabíhat do podrobností, prostě přístroje, které obsluhuje lékař.

Správné měření a určení korekce (dioptrií) těmito tradičními způsoby, závisí do značné míry na vzájemné komunikaci s pacientem. Často se stává, že pacient pospíchá, je ve stresu a nebo si prostě neuvědomí vážnost daného momentu a výsledkem je nesprávná korekce. Brýle, které jsou potom pro něj vyrobeny neodpovídají jeho potřebám a zklamání je na místě.

Horkou novinkou o které jsme se zde už dříve zmiňovali je využití vlastních chytrých telefonů.

Pomocí mobilu si bude moci změřit zrak každý sám.

V klidu i vícekrát pro srovnání a zajištění přesného měření.
Technologie a software, které využívá EyeNetra.com jsou jednodušší, rychlejší a levnější.

2 miliardy lidí na světě trpí některou refrakčí vadou a podle World Health Organization, neléčené refrakční vady jsou druhým nejčastějším důvodem slepoty, která zasahuje až 2% světové populace. Tito lidé mohou už brzy doufat v zásadní změnu.
Tým MIT's Media Lab (massachusetts institute of technology) nyní připravuje klinické testy, nicméně nezávislé testování s asi 20 dobrovolníky již ukázalo, že výsledky měření pomocí mobilu jsou naprosto srovnatelné s tradičními metodami.

{control EBform ebook}

Ve své nejjednodušší formě, test může proběhnout s použitím malého plastového zařízení, připevněného na display mobilu. Pacient se poté dívá do malé čočky a postupně tiskne klávesy mobilu dokud zelená a měřebí mobilem 2.jpgčervená linka (které vidí uvnitř zařízení) nesplynou (překrývají se). Tento proces se opakuje osmkrát, s linkami pod různým úhlem sklonu pro každé oko. Celý test trvá zhruba 2 minuty. 

Měření běžných korekčních vad v terénu bedlivě sleduje OptikDoDomu. Revoluční oční optika, která na trhu nabízí výběr a dodání brýlí z domu. V současné době Optický poradce kdekoli nabídne brýlové obruby, a dioptrické čočky firma zhotoví podle receptu od očního lékaře a nebo optometristy. Díky výrazně kratšímu distribučnímu řetězci je celková cena brýlí od OptikDoDomu až o 50% levnější něž v tradičních kamenných optikách, kde se musí platit nájem, zaměstnanci, distributoři apod.

Sledujte aktuální novinky v EyeNetra také na Facebooku.

Zdroje pro další studium zde:
http://web.mit.edu/newsoffice/2010/itw-eyes.html
www.eyenetra.com

Přestože se výzkumníci zmiňují o využití této novinky především v odlehlých, těžko dostupných místech a v rozvojových zemích, jsem přesvědčen, že je jen otázkou času než se tato možnost dostane také k nám do Čech.

{control cta horizontal}

Jistě, všichni toto neocení. Pro některé to bude konkurence, ale celkově takové měření bude stát nižší náklady na zdravotnictví!

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!