Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Z Optického poradce jsem se stal spolumajitelem firmy

Z Optického poradce jsem se stal spolumajitelem firmy

13.10.2014

 

Ahoj Karle, můžeš nám prozradit, čím jsi se zabýval před začátkem naší spolupráce ve firmě OptikDoDomu?

návštěva.JPGAhoj Petře, před začátkem spolupráce s firmou OptikDoDomu jsem pracoval v jedné z největších společností, která se zabývá dovozem všech druhů brýlí. Tam jsem pracoval na pozici Produkt manager a vedoucí nákupu. Zde jsme se taky skoro  před 10 ti lety seznámili. Už tehdy vznikl prvopočátek nápadu přímého prodeje brýlí. Prodával jsem desítky brýlí měsíčně známým a pokud si pamatuji, Tvoje zkušenost byla stejná. Ty jsi poté tento nápad převedl v inovativní obchodní záměr.

Jaké byly tvoje začátky ve firmě jako optický poradce?

Moje začátky byly podobné jako u všech ostatních. Začal jsem oslovovat svoje známé a příbuzné, lidé poté přicházeli na doporučení mých zákazníků.optikdodomu_stat.jpg

Postupně jsem si také budoval síť optických poradců. Začal jsem tak před dvěma roky a v současné době mám v týmu 10 optických poradců, z toho 2 poradce, kteří patří mezi špičku našich spolupracovníků.
Musím se přiznat, že jsem nikdy moc nesledoval velikost výdělků, ale poslední dobou jsem si začal uvědomovat, že to začíná být opravdu zajímavé. Asi to bude znít otřepaně, ale mně vážně baví povídat si o brýlích a sledovat co lidem sluší a co se jim líbí.
Pro mne osobně je hodně důležité, že nabízím kvalitní produkt a nepřipadám si jako prodejce teplé vody. Nabízíme srovnatelné výrobky s produkty v kamenných optikách za velmi zajímavých podmínek. Mám zákazníky, kteří šetří přes 50% a není jich málo. Tento produkt je opravdu super, máme minimální konkurenci. Moje úspěšnost prodeje je cca 95% a to i u lidí, které jsem nikdy před prodejem neviděl.

Jaká jsou tvoje další aktivity ve firmě OptikDoDomu?

275733_1545807788_2082433156_n.jpgMoje zodpovědnost je za výběr nových kolekcí optických obrub, slunečních brýlí a dále se věnuji zakázkám pro firmy, které chtějí navrhnout brýle na míru. Věnuji se kontrole kvality, dohlížím na včasné dodání objednávek a připravuji i doplňky pro optické poradce jako jsou třeba prezentační kufry.

Od poloviny roku jsi se stal spolumajitelem firmy OptikDoDomu. Rozhodl jsem se, nabídnout ti tuto příležitost, protože máš nápady, jak posouvat naši společnost dopředu. Můžeš vyjmenovat věci, které jsi udělal pro OptikDoDomu a považuješ je za důležité?

První bylo vybudování efektivní a aktivní síťě optických poradců. Tvoje heslo je, že každý ve firmě musí přinášet do společnosti peníze, je to zdravý základ obchodní společnosti. Dále, jak jsem zmínil, je to tvorba kolekcí a věcí s tím související. Nabídka stát se spolumajitelem byla spojena i s otevřením kamenných obchodů v Náchodě a Trutnově.

Jaké jsou tvoje další plány v naší společné firmě?

Prioritou je budování mé vlastní sítě optických poradců a prodávat brýle ve svém okolí. Dále se věnuji propagaci obchodů v Náchodě a Trutnově. Mezi další aktivity je rozšíření nabídky pro reklamní agentury a firmy, které chtějí brýle dle jejich přání. Těch firemních plánů je více, ale počkáme až na jejich realizaci.

Tvoje vyprávění zní jako pěkná pohádka, mnoho lidí se řekne: "Tohle je pro mne nereálné dosáhnout."

na školení.JPGTenhle postoj měl na začátku i jeden z těch nejúspěšnějších  poradců z mého týmu, ale i mnoho dalších. Když jsem mu nabídl práci optického poradce, zpočátku se mu do toho moc nechtělo. Nikdy přímý prodej nedělal a asi si i říkal: "Tohle se mi opravdu dělat nechce." Moji nabídku přijal tak trochu ze zdvořilosti. Výsledek je excelentní. Stal se z něj poradce, který je opravdu špička.
Samozřejmě nic není zadarmo, práci optického poradce se věnuje denně, nebojí se oslovit lidi a využívá k tomu i další techniky, které mu OptikDoDomu předal formou školení; sociální sítě, internet aj. Pořídil si od nás nejlepší brýle a ukazuje zákazníkům, že to v praxi funguje a věnuje se i klientům, které mu přiřadíme s příkladnou péčí.
Na druhé straně jsou lidé, kteří se stanou optickými poradci, mají ve svém okolí 10 lidí, kteří nosí brýle a neprodají ani kus. Reálně by jim mohli ušetřit docela slušné peníze. Lidé, kteří nosí brýle ví, o čem hovořím.

{control cta horizontal}

Kdyby se Tě chtěl někdo z našich čtenářů na něco zeptat, může se na tebe obrátit?

Ano, můžou mne kontaktovat na e-mailu: karel.marsik@optikdodomu.cz

Díky za rozhovor.

 

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!