Jestli chcete, aby vám brýle vydržely co nejdéle, je dobré se držet jednoduchých zásad:
Brýle si sundavejte oběma rukama, nikoliv za jednu stranici. Zajistíte tak rovné posazení brýlí na obličeji, stranice se nevylomí a brýle se neohnou v nosníku.
Brýle nikdy nečistěte na sucho! Všechny tvrzené brýlové čočky jsou odolnější proti poškrábání, přesto však alespoň jedenkrát denně brýle omývejte jarovou vodou, abyste opláchli prach a jiné nečistoty z povrchu čoček. Zároveň proudem vody očistíte sedýlka, koncovky a drážky nebo šroubky.
K čištění brýlí používejte mikrovláknové utěrky a čisticí roztoky. Čisté mikrovláknové utěrky jsou nejlepší pro vyleštění čoček. Nevytvářejí na brýlových čočkách šmouhy a nepoškrábou je.
Brýle nikdy nepokládejte skly dolů. Když brýle odkládáte např. na stůl, dbejte na to, aby neležely skly dolů a byly opřené o horní nebo dolní hranu očnice.
Pokud brýle právě nenosíte, uložte je do pouzdra.
Nevystavujte brýle vysokým teplotám a velkým teplotním změnám (interiér auta v létě, pára, sauna...).
{control EBform ebook}
Zabraňte kontaktu s chemickými přípravky (např. lak na vlasy, ale také třeba mořská sůl) Naleptávají především povrchové úpravy brýlových čoček.
Nedovolte jiným lidem, aby si zkoušeli nebo nosili vaše brýle. Mohlo by dojít k jejich roztažení a přestaly by vám sedět.
Opravy a úpravy brýlí svěřte do rukou odborníků.
Pokud špatně vidíte i přes čisté, dobře padnoucí brýle, pak se vám možná změnily dioptrie nebo můžete mít nějaký zdravotní problém. Je tedy vhodné navštívit očního lékaře (doporučuje se min. 1x za dva roky).
{control cta horizontal}
Pro odbornou pomoc a konzultaci.
Neváhejte se na nás obrátit.
... oční optika, která šetří Váš čas i peníze