Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jaké jsou výhody samozabarvovacích čoček?

Jaké jsou výhody samozabarvovacích čoček?

13.10.2014

13112319663EG6k7.jpgNaše oči tvrdě pracují den co den. Neustále se přizpůsobují světelným podmínkám, jako je tma soumrak, slunce, nebo umělé osvětlení. Samozabarvovací čočky nám tuto práci a námahu usnadňují a umožňují nám pohodlné vidění bez jakéhokoli oslnění. Velmi rychle přizpůsobují světelným podmínkám a do našich očí propouštějí jen ideální množství světla.

Jaké jsou výhody samozabarvovacích čoček TransitionVII?

Poslední generace samozabarvovacích brýlových čoček, v pořadí již sedmá, nese označení Transitions VII. Jejich největší inovací je rychlost zabarvení a odbarvení a intenzita zabarvení.

Samozabarvovací čočky Transition VII jsou uvnitř v místnosti tak čiré, že ani člověk nepozná, že právě vy máte samozabarvovací čočky.

Brýlové čočky Transitions VII jsou:

- tmavší venku při běžných i vyšších teplotách
- stejně tak čiré jako čiré čočky v místnosti
- rychlé při deaktivaci

Jsou vhodné samozabarvovací čočky pro řidiče?

řidič.jpgAno tato otázka je u zákazníků velmi častá. Samozabarvovací čočky pohlcují UV záření a čelní sklo auta už UV záření pohltí a proto intenzita zabarvení není taková jaká by měla být správně, aby nás např. sluneční svit neoslnil. Samozabarvovací čočky Transitions VI se v autě zabarví na cca 30%.

Jaké jsou výhody samozabarvovacích čoček Drivewear?

Souběžně vyvíjené samozabarvovací polarizované čočky Drivewear mění zabarvení nejen podle intenzity UV záření, ale také podle množství viditelného světla.

Drivewear reagují na náhlé změny počasí, oslnění a další rušivé podmínky a to nejenom venku, ale reagují právě i za čelním sklem automobilu.

Zárověň poskytují svému uživateli i výhody polarizace.

Jsou určené zejména pro řidiče, ovšem díky vysokému procentu zabarvení způsobeného polarizační složkou, nejsou vhodné pro noční použití.

banner 4 new.gif

Jaké jsou výhody samozabarvovacích čoček XTRActive?

Vývoj opět pokročil a nyní jsou k dostání i samozabarvovací dioptrické čočky, které spojují výhody předchozích typů Transitions a Drivewear.

Transitions XTRActive jsou nejnovějším přírůstkem do řady samozabarvovacích brýlových čoček. Jsou určeny pro každodenní nošení pro zákazníky, kteří preferují velmi tmavé zabarvení venku a zároveň požadují i optimální zabarvení v autě. XTRActive si zachovává mírné zabarvení i v interiéru, na rozdíl od Transition VI, které jsou v místnosti zcela čiré a mají pomalejší návrat z maximálního zabarvení. XTRActivevyhovují pro řízení v noci.

Jaké můžete zvolit barvy zabarvení?

160_F_40195160_ixoyV3i2lH3Fyif7LIjK19JjGVqrwBRU.jpgSamozabarvovací čočky se mohou zbarvit buď do šedé a nebo hnědé barvy. Zabarvení do šedé barvy je až na intenzitu zbarvení 88% a zbarvení je rychlejší, než u zbarvení do hnědé barvy. Volte také barvu vhodnou k barvě brýlové obruby.

Samozabarvovací čočky ve skle nebo v plastu?

Samozabarvovací schopnost u minerálních brýlových čoček funguje na principu množství probarvené skloviny, záleží tedy na dioptriích, které potřebujete.

U vyšších dioptrií je na výrobu čočky použito více skloviny a brýlová čočka se zabarví více a nerovnoměrně zárověň přidává na její tloušťce.

U plastových brýlových čoček dochází k zabarvení po celé ploše rovnoměrně, protože se v tomto případě jedná o povrchovou úpravu, ve které fototropní (samozabarvovací) molekuly reagují na UV záření a čočka se následně zabarví.

Plastové čočky jsou všeobecně lehčí než minerální.

Chcete se poradit při výběru vašich nových brýlí?

{control cta horizontal}

 

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!