Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Proč nekupovat hotové čtecí brýle?

Proč nekupovat hotové čtecí brýle?

Karel Marsik 13.10.2014

Vidění nám zprostředkuje tři čtvrtiny informací o vnějším světě. Každý člověk však jednoho dne zjistí, že mu čtení začíná dělat problémy. Text je rozmazaný, hledáme více světla a oddalujeme noviny. Tento problém se nejčastěji objevuje kolem 45.roku života. Důvodem je presbyopie, která způsobuje zhoršené vidění na blízko.

 

Pokud pociťujete některý z těchto příznaků, určitě byste neměli váhat s návštěvou očního lékaře, který váš zrak důkladně vyšetří.

Většina lidí ovšem řeší tento problém tím, že si koupí v drogerii či supermarketu hotové čtecí brýleTím ale svému zraku spíš ubližují. Na čtecí brýle nejsou totiž kladeny příliš vysoké nároky na kvalitu, materiál a obroučky.

Jsou levné a volně dostupné, tak proč bych si měl kupovat brýle v oční optice?

V hotových brýlích jsou dioptrie stejné pro každé oko. Většina lidí potřebuje na každé oko jiné dioptrie, nemluvě o korekci astigmatismu, který mnoho lidí má. Pokud se díváme přes špatné dioptrie, můžou nás bolet oči či hlava, protože jedno oko je více namáhané než druhé.

Zohledňují hotové čtecí brýle PD číslo?

Každý člověk má jiné PD číslo neboli vzdálenost zornic. Brýle zhotovené v oční optice mají střed brýlových čoček proti středům zornic. Hotové čtecí brýle však mají jednu univerzální vzdálenost.

Bohužel i kvalita skel je většinou velice špatná, protože se jedná o pouhé lisované folie, které nesplňují základní optické vlastnosti. Proto jsou oči více namáhány.

{control EBform facts}

Kdy tedy použít hotové čtecí brýle?

Čtecí brýle ze supermarketů jsou řešením pouze pro případ nouze. Pokud potřebujete třeba jen zkontrolovat cenovku v obchodě nebo se podívat na jméno na zvonku na dveřích atd. Hotové čtecí brýle nemohou nikdy nahradit individuálně zhotovené brýle.

Nechte si brýle vyrobit na míru u OptikaDoDomu a šetřete tak vaše oči.

Naši optičtí poradci nebo optici v kamenných prodejnách, Vám rádi poradí.

{control cta horizontal}

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web